W wyjątkowy sposób Młodzieżowa Rada Miasta i mieszkańcy Nowego Miasta Lubawskiego okazują, jak można cieszyć się wolnością i niepodległością, którą Polska odzyskała po 123 latach niewoli.

Od kilku lat – w rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, tj. 11 listopada 1918 roku – z inicjatywy Młodzieżowej Rady Miasta na Rynku Nowego Miasta Lubawskiego o godzinie 11.00 dzieci i młodzież nowomiejskich szkół, nauczyciele i pracownicy nowomiejskich urzędów i instytucji oraz mieszkańcy uczestniczą we wspólnym biało-czerwonym zdjęciu „z lotu ptaka” (trzymając nad głowami białe i czerwone kartki).

Młodzieżowa Rada Miasta – aby zorganizować happening „Żywa Flaga” w Narodowe Święto Niepodległości – przeprowadza akcję promocyjną wśród mieszkańców rozdając wcześniej na nowomiejskim Rynku ulotki informacyjne z zaproszeniem na to wydarzenie.

Udział mieszkańców we wspólnym zdjęciu jest formą integracji lokalnej społeczności i oddaniem hołdu pokoleniom Polaków, którzy w imię niepodległości oddali swoje życie.


Copyright © 2019 SB YCGN. All rights reserved.
en pl